App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
SeaTac League 1B Volleyball
SHARE
Wed, Oct 27 - Wed, Nov 3
October 27
  
October 29
  
November 1
  
November 3
 
   
#1 6 Muckleshoot Tri
3 Evergreen Luthe
      
         
     
#5 Winner #1
Winner #2
   
   
#2 7 Concordia Chr A
2 Quilcene
     
        
        
#8 Winner #5
Winner #6
   
#3 5 Puget Sound Adv
4 Sound Chr Acad
     
        
     
#6 Winner #3
Winner #4
   
   
#4 Winner #15
1 Crosspoint
     
#A 9 Rainier Chr
8 Pope John Paul
       
       
#7 Loser #5
Loser #6
        
         
Click on game box for more game details.
October 27
  
October 29
  
November 1
  
November 3
 
   
#1 6 Muckleshoot Tri
3 Evergreen Luthe
      
         
     
#5 Winner #1
Winner #2
   
   
#2 7 Concordia Chr A
2 Quilcene
     
        
        
#8 Winner #5
Winner #6
   
#3 5 Puget Sound Adv
4 Sound Chr Acad
     
        
     
#6 Winner #3
Winner #4
   
   
#4 Winner #15
1 Crosspoint
     
#A 9 Rainier Chr
8 Pope John Paul
       
       
#7 Loser #5
Loser #6
        
         
Tap game box for more game details.
 
Wednesday, October 27, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
A TBD
@ Higher Seed
Rainier Chr
@Pope John Paul II
to #4 Out
 
Friday, October 29, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#1 TBD
@ Higher Seed
Muckleshoot Tribal
@Evergreen Lutheran
to #5 Out
#2 TBD
@ Higher Seed
Concordia Chr Acad
@Quilcene
to #5 Out
#3 TBD
@ Higher Seed
Puget Sound Advent
@Sound Chr Acad
to #6 Out
#4 TBD
@ Higher Seed
Winner #15
@Crosspoint
to #6 Out
 
Monday, November 1, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#5 TBD
TBD
Winner #1
@Winner #2
to #8 to #7
#6 TBD
TBD
Winner #3
@Winner #4
to #8 to #7
 
Wednesday, November 3, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#7 4:30 PM
@ Evergreen Lutheran HS
Loser #5
@Loser #6
Out Out
#8 6:30 PM
@ Evergreen Lutheran HS
Winner #5
@Winner #6
Out Out
SeaTac League
1B Volleyball
Wed, Oct 27 - Wed, Nov 3

Director:
Al Hagen
al.hagen@ccatacoma.org
The Winners of Games #7 and #8, as well as the Loser of Game #8, advance to State. WIAA Seeding committee will seed State Tournament Bracket

Team Awards

(Advance to Regional)

Tournament Seeding

1Seed 1Crosspoint
2Seed 2Quilcene
3Seed 3Evergreen Lutheran
4Seed 4Sound Christian Academy
5Seed 5Puget Sound Advent
6Seed 6Muckleshoot Tribal School
7Seed 7Concordia Christian Academy
8Seed 8Pope John Paul II
9Seed 9Rainier Christian School